Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Co to jest dom tymczasowy

Domek tymczasowy to miejsce, do którego trafia kot uratowany przez nas z ulicy, przyniesiony ze schroniska lub taki, który nagle przestał odpowiadać oczekiwaniom właściciela i został porzucony. W domku tymczasowym kot odzyskuje formę fizyczną i psychiczną oraz zaufanie do człowieka. A my spokojnie szukamy mu domu stałego.

Tekst: Edyta Turowska, Foto: Małgorzata Biegańska

Kocurek w domu tymczasowym

Masz wolny kąt i trochę dobrej woli? Pomóż, oferując naszym podopiecznym domek tymczasowy.

Bardzo często trafiają do nas prośby o natychmiastowe zajęcie się kotami. Koty wyrzucone, zagubione, koty z działek, małe kotki, którym zginęła mama, dorosłe koty, którym zmarł opiekun... Wszystkie one potrzebują tymczasowego miejsca na przeczekanie do momentu adopcji. Potrzebują jedzenia, wody, czasem odpchlenia, odrobaczenia, w skrajnych przypadkach weterynarza i leków, a najczęściej po prostu ciepłego kąta.

Takim miejscem może być nawet dywanik w łazience. Nasi wolontariusze nie posiadają specjalnych pomieszczeń na takie okazje, a tylko nieliczni mają klatki bytowe. Nawet najmniejsza kawalerka w mieście może być wyjściem z trudnej sytuacji. Tymczasowym domkom pomagamy w zamieszczeniu ogłoszeń adopcyjnych na naszej stronie, na allegro i w innych dostępnych miejscach, dzięki czemu możemy znaleźć kotu miejsce na zawsze.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś gotów na przyjęcie kota na stałe, dobrym sprawdzianem może być zaoferowanie domu tymczasowego. Pamiętaj: koty żyją nawet 20 lat (i dłużej!), a adopcja małego tygrysa to zobowiązanie na kawałek życia!

Pamiętaj:

Migotka w domu tymczasowym
  • dom tymczasowy to schronienie na kilka dni do kilku miesięcy (w skrajnych przypadkach),
  • to Ty określasz, jakie koty możesz przyjąć do domu tymczasowego (jednego czy kilka, dorosłego czy kociaka),
  • wolontariusze KŻ podpowiedzą, jak zająć się kotkiem, na jakie zachowania powineneś być przygotowany (np. zwykle strach zwierzka na początku, nieśmiałość),
  • wolontariusze KŻ zajmą się adopcją kota (umieszczą ogłoszenia w prasie i w Internecie, przeprowadzą rozmowy adopcyjne z zainteresowanymi osobami).

Jeśli masz wątpliwości i pytania, napisz do nas przez formularz kontaktowy lub na forum.