Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Pomóż sterylizując

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele jest bezdomnych, porzuconych zwierząt, które czekają na nowe, lepsze życie?

Nie?

Zajrzyj na naszą stronę adopcyjną lub na strony innych fundacji. Pojedź do schroniska. Rozejrzyj się wokół pod swoim blokiem czy w okolicy... Dorosłe, nikomu niepotrzebne, często nienawidzone koty. Psy, które nie są adoptowane, bo pewnie "nabrały już złych nawyków".

Co rok to samo. Walka z nadpopulacją zwierząt zdaje się być niekiedy beznadziejna...

Wiosna dla nas to nie tylko słoneczne dni, ale przede wszystkim "wysyp kociąt". Znajdujemy je w tysiącach miejsc: w piwnicy, przy drodze, na stacji benzynowej. Wakacje to okres pozbywania się zwierząt niechcianych, które w okresie urlopowym okazały się dla dotychczasowych nieodpowiedzialnych właścicieli zbędnym balastem. Jesień to tzw. "druga tura kocich narodzin" - kotki, które urodziły wiosenne mioty, wchodzą w okres drugiej rui i na świat przychodzi kolejna partia maluszków, które nie radzą sobie z chłodami jesiennych nocy. Zimą z kolei walczymy o życie kotów wolnożyjących, przed którymi nieczuli ludzie zamykają piwniczne okienka i zabijają ogrodowe altanki.

Od kilku lat istnieje też nowe przykre zjawisko: właściciele zwierząt wyjeżdżają do pracy zagranicę i żeby nie robić sobie kłopotów, oddają zwierzę do schroniska albo wyrzucają na ulicę czy do lasu. Tam ich pupil, zostawiony sam sobie, przerażony głodny i zmarznięty,często nie ma szans. Nie tylko dlatego, że sobie nie poradzi ze zdobyciem pożywienia. Jeśli będzie miał szczęście i trafi do schroniska lub przytuliska, to zwierzak może poddać się psychicznie - popaść w depresję schroniskową, odmówić przyjmowania jedzenia i najzwyczajniej umrzeć z tęsknoty... Czy takiego losu dla nich chcemy?

Zastanawiasz się, co mógłbyś zrobić, żeby zmniejszyć kocie i psie nieszczęścia?

Wysterylizuj swoją kotkę lub suczkę, wykastruj kocura lub psa. Aby zapoznać się z zaletami takiego działania, zajrzyj do naszego artykułu o sterylizacji i kastracji. A może dokarmiasz gdzieś koty wolnożyjące? Może odwiedza Cię jakaś kocia bieda, przychodząca do przydomowego ogródka, lub na działkę? Ogranicz kocie cierpienie - zgłoś się do nas, a my pomożemy Ci wysterylizować kota wolnożyjącego. Jeśli masz problem ze złapaniem zwierzaka, służymy doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Pomożemy również znaleźć weterynarza i załatwić zabieg sterylizacji. Po nim zwierzę będzie wymagało jedynie kilku dni w jakimś ciepłym i bezpiecznym miejscu - przydomowej piwniczce, garażu czy innym schowku, aby wrócić do pełni sił. W ten sposób możesz przy jednej okazji dokonać kilku wspaniałych uczynków:

  • ograniczysz ilość cierpiących zwierząt (tak dorosłych jak i maleńkich), zapobiegając niekontrolowanemu rozrostowi populacji,
  • pomożesz wszystkim organizacjom walczącym o poprawę losu bezdomnych zwierząt, które nie będą musiały martwić się o niedoszłe potomstwo wysterylizowanego przez Ciebie zwierzaka,
  • możesz uratować życie samej kotce lub suce, której nie będą wyniszczały kolejne porody oraz wykarmianie miotów.

Pomóż nam i zwierzętom w ten najprostszy sposób.

Tej wiosny Kocie Życie po raz kolejny uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt ARKA: "Marzec 2010 Miesiącem Sterylizacji Zwierząt". Ponieważ jednak problem sterylizacji jest aktualny przez cały rok, postanowiliśmy przedłużyć nasze działania w tym względzie. W związku z tym Fundacja Kocie Życie ogłasza kwietniową akcję "Kocie Życie - działkowcom". Jej celem jest propagowanie sterylizacji kotów żyjących na obszarze ogródków działkowych. Aby poznać szczegóły - klinkij baner.

Już od dziesięciu lat Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka organizuje akcję pod nazwą "Marzec 2010 Miesiącem Sterylizacji Zwierząt". W czasie jej trwania można skorzystać z promocyjnych cen zabiegów kastracyjnych. Zobacz, która lecznica w Twojej okolicy bierze udział w akcji. Zapraszamy na stronę Fundacji Arka, aby zapoznać się ze szczegółami. Kliknij na baner.

Dużą pomocą dla nas będzie także umieszczenie naszego baneru na Twojej stronie :)