Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Billy - kot, który ocalił moje dziecko

  17.04.2015

Billy - kot, który ocalił moje dziecko to wzruszająca opowieść o przyjaźni małego chłopca i kota, widziana oczami matki. Przyjaźń ta nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie to, że mały Fraser choruje na autyzm i jego świat pełen jest lęków i fobii.

Rodzice dokładają wszelkich starań, aby poprawić jakość życia synka. Adoptowany kot Billy od pierwszego spotkania z Fraserem staje się jego najlepszym przyjacielem i łącznikiem z rzeczywistością. Mama chłopca, Loise, opisując drobne wydarzenia życia codziennego, pokazuje jak doskonale przyjaźń z kotem wpłynęła na rozwój Frasera, jak wielokrotnie obecność Billego pomogła mu pokonać lęki. Opowiadając dorosłym o swoim najlepszym przyjacielu, Fraser zapomina, że boi się obcych. Ze spokojem znosi znienawidzone dotąd mycie głowy, widząc, że ukochany koci przyjaciel opiera łapki o brzeg wanny i wcale się nie boi.

Rehabilitacja Frasera od momentu pojawienia się kota w domu przebiega w błyskawiczny sposób. Freser należy do grupy dzieci dotkniętych zaawansowanym autyzmem. Każdy przełom w jego postępowaniu to krok milowy dla całej rodziny.

Z naszej strony - Fundacji Kocie Życie - historia ta to również bardzo zdroworozsądkowe podejście do adopcji kota. Mama głównego bohatera jest miłośniczką zwierząt, adoptowała dorosłego kota, którego wytypowano dla niej we właściwej fundacji mając na uwadze spektrum rodziny.

Niskofunkcjonujący autystyczny Fraser i kot Billy zostali najlepszymi przyjaciółmi.

Booth w prosty i przekonujący sposób opowiada czytelnikowi, jak przyjaźń z kotem wspomogła leczenie jej synka.

Serdecznie polecamy tę pełną ciepła i optymizmu opowieść! Historię, która przypomina nam, ludziom, że zwierzę może być przyjacielem, że dodaje nam sił, by pokonywać przeciwności losu, które wydają się nie do przezwyciężenia.