Organizacja Pożytku Publicznego, Adopcja kotów - Wrocław
Login:
Hasło:

Karma dla Stworka - podsumowanie

  1 lipca 2012

Kochani Przyjaciele! Dziękujemy Wam ogromnie za odzew i pomoc :) Jak zwykle zaskoczyliście nas ogromnie. Jak dobrze, że jest na świecie tylu dobrych ludzi, wrażliwych na cierpienie zwierząt. Ale najpierw, zanim przejdziemy do sedna, mały skrót dla tych, którzy nie śledzą naszego profilu na Facebooku.

Otóż dokładnie 20 czerwca 2012 pod opiekę gliwickiej wolontariuszki Fundacji trafił Stworek. To maleńki kociak, znaleziony podczas fali upałów na jezdni w Gliwicach. Był okropnie chudy, odwodniony i wycieńczony, bez matki i rodzeństwa, zupełnie sam. Gdyby nie zainteresowanie ze strony pewnej Pani z pewnością czekałaby go śmierć.

Stworek natychmiast otrzymał niezbędną pomoc weterynaryjną - leki, kroplówki, kąpiel. Okazało się, że był skrajnie wycieńczony, a do tego tak maleńki, że dopiero zaczynał samodzielnie jeść - miał niecałe 5 tygodni. Ponieważ maluszki w tym wieku wymagają specjalnego żywienia zwróciliśmy się do Was za pośrednictwem Facebooka o pomoc dla małego. Wasza reakcja jak zwykle była natychmiastowa i wspaniała - już po kilku dniach do Gliwic zaczęły napływać paczuszki z jedzeniem dla malucha.

Dziś Stworek to prawdziwy mały rozrabiaka, a wszystko, co najgorsze, jest już za nim. Z pewnością ważną rolę odegrała w tym jego wielka wola życia, ale również Wasza pomoc i zaangażowanie. Bo gdyby nie dobre jedzonko, maluch nie zdołałby tak szybko dojść do siebie.

Otrzymaliśmy od Was łącznie 14,125 kg karmy dla kociąt (w tym 4,525 kg mokrej i 9,600 kg suchej) oraz paczkę specjalistycznego mleka dla kocich niemowląt. Oczywiście Stworek nie będzie samolubem i podzieli się z kolejnymi potrzebującymi maleństwami. Dodatkowo dostaliśmy też dużą kuwetę oraz kocie zabawki. Za wszystkie dary bardzo bardzo serdecznie dziękujemy!

Jesteśmy również bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli Stworka finansowo, przesyłając datki na konto Fundacji. Jesteście wspaniali!

W przyszłym tygodniu malutki Stworek rozpocznie odrobaczanie, a pod koniec lipca będzie potrzebował kochającego Domku Stałego. Gdyby ktokolwiek z Was był zainteresowany adopcją maluszka prosimy o kontakt na nasz adres mailowy: kontakt@kociezycie.pl. Pełna galeria zdjęć Stworka znajduje się na naszym profilu na facebooku i jest regularnie uzupełniania. Stworeczek dziękuje za pomoc i poleca się do adopcji.